ҚМЖ Өзін-өзі тану 4-сынып Қысқа мерзім жоспар


ӨЗІН ӨЗІ ПӘНІ БОЙЫНША
4-СЫНЫПҚА АРНАЛҒАН
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЛАР ЖИНАҒЫ

1-тоқсан 8 сағат

№1 сабақ

Пән: Өзін-өзі тану Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 4-сынып Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы Адамзат мәдениетінің рухани-адамгершілік әлемі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Оқулықтағы даналық сөздердің мәнін ұғынып, өмірді тануға талпынады. Оқу материалдарын оқу, зерттеу, қолдану жұмыстарымен айналысады.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар жасай алады:
Оқулықтағы даналық сөздердің мәнін ұғынып, өмірді тануға талпынады. Оқу материалдарын оқу, зерттеу, қолдану жұмыстарымен айналысады.
Оқушылардың көбі жасай алады:
Түрлі шығармашылық тапсырмалар орындау, сұрақтарға жауап беру, жағдаяттарды шешу, эссе жазу, өлең шығару, сахналық көріністер көрсету арқылы ой-өрістеріңді шыңдай түседі.
Оқушылардың кейбірі жасай алады:
Отанға деген құрмет, сүйіспеншілік, қазақстандық патриотизм құндылықтарын қалыптастыру мақсаты қарастырылады.
Жетістік критерийлері Диалогке қатысады;
Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады.
Оқу мақсатына сәйкес дауыстап, түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу дағдылары жетілдіріледі.
Тақырыпты және негізгі ойды анықтап үйренеді.
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстар Сабақ барысында жаттығуларды орындау, сын есімді анықтауға арналған әдебиеттік оқу пәннен алған білімдерін пайдаланады.
АКТ қолдану дағдылары БАҚ және мультимедиялық құралдарды пайдалану;
Дерекқордан және интернеттен ақпаратты іздеу;
Ресурстар Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және постер, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер, слайд, флипчарт.
Бастапқы білім 3-сыныпта өзін -өзі тану пәнінен алған білім дағдыларын қолданады.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Жаңа топ құру

Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Гүлмен тілек»
(сергіту және топқа біріктіру) Тыңдау дағдыларын дамыту, сондай-ақ оқушыларды қатыстыру арқылы барлығын теңестіру, жағымды ахуал қалыптастыру.
Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің түстері бойынша топқа біріктіріледі.
1-топ — қызғылт
2-топ – жасыл
3-топ – көк

Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
«Кезектескен интервью» әдісі.
(Әр топқа өткен сабақтардан сұрақтар беріледі. Микрафон қолдану.
Автор орындығы әдісі.
Үй тапсырмасын орындаған кез-келген оқушы. Орындыққа жайғасып, барлық сыныпқа үй тапсырмасын қалай орындағанын түсіндіріп береді.
ҚБ «Бағдаршам» арқылы бағалау. Оқушылар бағдаршамның түстерін белгілеу арқылы кері байланыс береді.
Оқу мақсатын таныстыру
Күтілетін нәтижені анықтау

Гүлдер.

Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау,
толықтыру жасау, бағыттау.

«Сұқ саусақ» стратегиясы
Сабақтың ортасы
Ширату тапсырмасы (Жұптық, ұжымдық жұмыс)
«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі
АДАМЗАТ МӘДЕНИЕТІНІҢ
РУХАНИ-АДАМГЕРШІЛІК ӘЛЕМІ
Алдымен өзіңді – өзің таны.
Сократ
• Дәйексөздің мағынасын түсініп алыңдар.
Сократ – ежелгі грек ойшылы
• Сократ деген кім?
• Ол қарапайым адамдармен не жайында әңгімелесуші еді?
• Сократты не үшін қамауға алды?
• Жазадан құтылу үшін Сократқа қандай шарт
қойды?
• Сократ елінің адал азаматы екенін қалай көрсетті?
Дескрипторы:
Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады.
Оқу мақсатына сәйкес дауыстап, түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу дағдылары жетілдіріледі.
Тақырыпты және негізгі ойды анықтап үйренеді.
Тапсырманы дұрыс ережеге сай орындайды.
«Ойлан-
жұптас-
бөліс» әдісі

Тақтаға ілінген суреттер.

Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау,
толықтыру жасау, бағыттау.

Қосымша жұмыс дәптері.

Сергіту сәті
Сергіту сәті. Мен қазақпын.

Оқушылар би билеп сергіп қалады.
Сабақтың соңы Жаңа білім мен тәжірибені қолдану
• Өзің ұлы адамдардың бойында қандай қасиеттер болады деп ойлайсың?
1-тапсырма
Грек даналарының нақыл сөздерін көкейлеріңе түйіп алыңдар.
Грек даналарының нақыл сөздері
Арды биік қоюға әдеттен.
Сөйлеген кезде асықпа.
Жалған сөзден аулақ бол.
Күшпен алма, ақылмен ал.
Ұят нәрседен қаш.
Білімді сүй.
Жолда асықпа.
Өзіңді-өзің сақта.
2-тапсырма
Сократтың нақыл сөздерін оқып, дәптерлеріңе жазып алыңдар.
Сократтың нақыл сөздері
Әрбір адам күн сияқты, тек оған жарқырауға
мүмкіндік беру керек.
Ақшасы жоқ адам кедей емес, арманы жоқ адам
кедей.
Тек бір ғана жақсылық бар ол – білім, тек бір ғана
жамандық бар ол – надандық.
Ізгілік пен игілік жоқ жерде әсемдік те жоқ.
Әлемді өзгертпес бұрын, өзіңді өзгерт.
3-тапсырма
Өз ойларыңнан қанатты сөздер ойлап табыңдар.
Дәптерлеріңе жазыңдар.
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
Оқушыларға «Білім пирамидасы» кері байланыс постері түсіндіріледі. Стикерлер таратылады. Оқушылар өздері қалаған шың басына жабыстырады.

Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау,
толықтыру жасау, бағыттау.

Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау,
толықтыру жасау, бағыттау.

«Білім пирамидасы» кері байланыс парағы
Қосымша ақпарат
Саралау. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? Дереккөздер: Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым
күрделі дереккөздермен жұмыс істей
алады.
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау парақтары
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен сабақжоспарымды орындап үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не
білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?
1.
2.

№2 сабақ

Пән: Өзін-өзі тану Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 4-сынып Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы Адамзат мәдениетінің рухани-адамгершілік әлемі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Отбасындағы өзара түсіністіктің, өзара сыйластықтың, отбасы дәстүрлерінің мәнін ұғады. Дербестік және жауапкершілік, батылдық пен табандылық сияқты қасиеттерді жақсы іс-әрекеттері арқылы көрсетеді.
Ар-ұждан ілімі, азамат болу жөнінде білімдерін нығайтады.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар жасай алады:
Оқулықтағы даналық сөздердің мәнін ұғынып, өмірді тануға талпынады. Оқу материалдарын оқу, зерттеу, қолдану жұмыстарымен айналысады.
Оқушылардың көбі жасай алады:
Түрлі шығармашылық тапсырмалар орындау, сұрақтарға жауап беру, жағдаяттарды шешу, эссе жазу, өлең шығару, сахналық көріністер көрсету арқылы ой-өрістеріңді шыңдай түседі.
Оқушылардың кейбірі жасай алады:
Отанға деген құрмет, сүйіспеншілік, қазақстандық патриотизм құндылықтарын қалыптастыру мақсаты қарастырылады.
Жетістік критерийлері Диалогке қатысады;
Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады.
Оқу мақсатына сәйкес дауыстап, түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу дағдылары жетілдіріледі.
Тақырыпты және негізгі ойды анықтап үйренеді.
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстар Сабақ барысында жаттығуларды орындау, сын есімді анықтауға арналған әдебиеттік оқу пәннен алған білімдерін пайдаланады.
АКТ қолдану дағдылары БАҚ және мультимедиялық құралдарды пайдалану;
Дерекқордан және интернеттен ақпаратты іздеу;
Ресурстар Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және постер, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер, слайд, флипчарт.
Бастапқы білім 3-сыныпта өзін -өзі тану пәнінен алған білім дағдыларын қолданады.
Сабақтың барысы
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы (Ұ) «Сиқырлы қапшық»
Қапшыққа салынған саны бірдей қызыл,сары,жасыл шариктер таңдап алуды ұсынамын. Осы түстер бойынша оқушыларды 3 топқа бөлемін:
1-топ: «Мергендер» (қызыл түсті)
2-топ: « Ептілер » (сары түсті)
3-топ: « Жүйріктер» (жасыл түсті)
Шаттық шеңбері
Дене мүшелерімен амандасу (көзбен, қол алысып, құлақпен, аяқпен амандасу)
Мұғалім: — Екі көз не үшін керек?
Оқушы: — Жақсыларды көру үшін.
Мұғалім: — Екі құлақ не үшін керек?
Оқушы: — Ақыл – кеңес тыңдау үшін.
Мұғалім: — Екі қол не үшін керек?
Оқушы: — Елге көмек беру үшін.
Мұғалім: — Екі аяқ не үшін қажет?
Оқушы: — Шетте жүрсең,
Туған жерге жету үшін
Мүғалім: — Ал басың не үшін керек?
Окушы: — Бәрін-бәрін ойлау үшін.
Дұрыс балалар, олай болса мен сендердің құлақтарың, көздерің, қолдарың мен аяқтарыңа саулық тілеймін.
Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
(Ұ) «Допты қағып ал» тәсілі бойынша сыныпқа сұрақтар қоямын.
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.
Оқу мақсатын таныстыру
Күтілетін нәтижені анықтау

Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.

Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары
Сабақтың ортасы Оқиғалар
Оқиғалардан қандай сабақ алуға болады?
• Жан сұлулығы неліктен тән сұлулығынан маңызды деп ойлайсыңдар?
• Жетістікке жету үшін қандай қасиеттер керек болады?
• Сабырлылық не үшін қажет?
• «Өзін сыйлай білген, басқаларды да сыйлай алады» дегенді қалай түсінесіңдер?
4-тапсырма
Эзоп – грек халқынан шыққан. Ол – мысал
жанрының алғаш негізін салушы. Эзоп мысал өлеңдерінде бай-манаптардың теріс қылықтарын сынап-мінеп жазған.
Эзоптың өлеңін оқып, мағынасын өз сөздеріңмен
айтып беріңдер. Өлеңде қандай түйін келтірілген?
Құмырсқа мен инелік
Эзоп
Аударған Өтебай Тұрманжанов
Кіре – жал-жал боп үйілген десте.
2 Саршатамыз – жаздың ең ыстық кезі.
3 Кеусен – астықтан берілетін сыбаға.
4 Қосық – қысқаша ұйқастырылған өлең.
Дескрипторы:
Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады.
Оқу мақсатына сәйкес дауыстап, түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу дағдылары жетілдіріледі.
Тақырыпты және негізгі ойды анықтап үйренеді.
Тапсырманы дұрыс ережеге сай орындайды.
5-тапсырма
Сөйлемдерді өз ойларыңмен жалғастырып жазыңдар.
Дүниедегі ең асыл, ол – … .
Адамға ең қажетті, ол – … .
Жер бетіндегі ең әсем, ол – … .
Аспандағы ең сұлу, ол – … .
Мұхиттағы ең үлкен, ол – … .
Сөздегі ең маржан, ол – … .
Тағамдағы ең тәтті, ол – … .
Өмірдегі ең басты, ол – … .
6-тапсырма
«Даналық» сөзінің әрбір әрпінен басталатын жақсы
сөздерді тауып жазыңдар.
Д…
А…
Н…
А…
Л…
Ы…
Қ..
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

Белсенді оқу тапсырмалары.

Оқулық
Жұмыс
дәптерлері,
Оқулық

Сабақтың соңы Жаңа білім мен тәжірибені қолдану.
Ой толғаныс кезеңі.
Нақыл сөздер – дана, ойшыл, ғұлама адамдардың ұлағатты ой-пікірлері. Ұлы адамдардың айтып қалдырған нақыл сөздері – ақылдың, сөздің маржаны. Нақыл сөздердің мағынасы терең, қысқа да, нұсқа болып келеді. Нақыл сөздерден сүйіспеншілік,
жақсылық, өнер, білім, тәрбие, еңбек, достық туралы ақыл-кеңестер аламыз, ой түйіндеуге үйренеміз, тілімізді байытамыз. Нақыл сөздер жақсылыққа үйретеді, жамандықтан сақтандырады.
Ана тілі
Өлеңін жазған Әдібай Табылдиев
Әнін жазған Мақсат Дауылбаев
Ақыл-ойын дананың,
Ана тілден аламын.
Ана тілім ардақты,
Ақ сүтіндей анамның.
Өсірген ой, білімді,
Сүйем туған тілімді.
Мақсат етем әр сөздің,
Мәнін терең білуді.
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
«Ұстазға хат» кері байланыс.

Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,
толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмалары арқылы білдіре алады.
Қосымша ақпарат
Саралау. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? Дереккөздер: Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым
күрделі дереккөздермен жұмыс істей
алады.
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау парақтары
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен сабақжоспарымды орындап үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не
білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?
1.
2.

№3 сабақ

Пән: Өзін-өзі тану Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 4-сынып Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы А.Құнанбаев пен Ш.Құдайбердиевтің
іліміндегі өмірдің мақсаты
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Түрлі шығармашылық тапсырмалар орындау, сұрақтарға жауап беру, жағдаяттарды шешу, эссе жазу, өлең шығару, сахналық көріністер көрсету арқылы ой-өрістеріңді шыңдай түседі.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар жасай алады:
Оқулықтағы даналық сөздердің мәнін ұғынып, өмірді тануға талпынады. Оқу материалдарын оқу, зерттеу, қолдану жұмыстарымен айналысады.
Оқушылардың көбі жасай алады:
Түрлі шығармашылық тапсырмалар орындау, сұрақтарға жауап беру, жағдаяттарды шешу, эссе жазу, өлең шығару, сахналық көріністер көрсету арқылы ой-өрістеріңді шыңдай түседі.
Оқушылардың кейбірі жасай алады:
Отанға деген құрмет, сүйіспеншілік, қазақстандық патриотизм құндылықтарын қалыптастыру мақсаты қарастырылады.
Жетістік критерийлері Диалогке қатысады;
Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады.
Оқу мақсатына сәйкес дауыстап, түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу дағдылары жетілдіріледі.
Тақырыпты және негізгі ойды анықтап үйренеді.
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстар Сабақ барысында жаттығуларды орындау, сын есімді анықтауға арналған әдебиеттік оқу пәннен алған білімдерін пайдаланады.
АКТ қолдану дағдылары БАҚ және мультимедиялық құралдарды пайдалану;
Дерекқордан және интернеттен ақпаратты іздеу;
Ресурстар Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және постер, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер, слайд, флипчарт.
Бастапқы білім 3-сыныпта өзін -өзі тану пәнінен алған білім дағдыларын қолданады.
Сабақтың барысы
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы Сергіту жаттығуы
«Кездесу» ойыны
Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады.
Жаңа топ құру
Топтарға бөлу.
Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады.
1-топ «Сары кәмпиттер»
2-топ «Көк кәмпиттер»
3-топ «Қызыл кәмпиттер»
Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
«Шұғыл SMS (хабарландыру)…» әдісі.
(МК) Көп аузынан түспейтін
Оқу мақсатын таныстыру
Күтілетін нәтижені анықтау

Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.

Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

Сабақтың ортасы Ғылым таппай мақтанба,
Орын таппай баптанба.
Абай Құнанбаев
• Дәйексөздің мағынасын түсініп алыңдар.
Талаптыға нұр жауар
Ұлықман Әбілдаұлы
• Қос ана Абайға қандай тәрбие беруді көздеген еді?
• Абайдың мінезінде қандай ерекшелік болды?
• Жас Абайдың ауыз әдебиетін сүюі неден байқалады?
• Ел тарихына қызығушылық Абайға қалай әсер етті?
• «Ұлы Абай» деп неліктен айтылған?
• Өзің Абай ата туралы не білесің?
1-тапсырма
Абай атаның даналық сөздерін оқып,
көкейлеріңе түйіп алыңдар. Дәптерлеріңе
жазыңдар.
Абайдың даналық сөздері
Атаңның ұлы болма, адамның ұлы бол.
Адам баласына адам баласының бәрі – дос.
Адам баласы адам баласынан ақыл, ғылым, ар,
мінез деген нәрселермен озады.
Кімде-кім әділеті жоқ болса, оның ұяты да жоқ.
Пайда ойлама, ар ойла.
2-тапсырма
Абай атаның қара сөздерінен алынған үзінділерді оқыңдар. Өздеріңе ұнаған тұстарын дәптерлеріңе
жазып алыңдар.
Он төртінші сөз
Тірі адамның жүректен аяулы жері бола ма? Біздің қазақтың жүректі кісі дегені – батыр кісі дегені. Онан басқа жүректің қасиеттерін анықтап біле алмайды. Рақымдылық, мейірбандылық, әртүрлі істе адам баласын өз бауырым деп, өзіне ойлағандай оларға да болса игі еді демек, бұлар – жүрек ісі. Асықтық
та – жүректің ісі. Тіл жүректің айтқанына көнсе, жалған шықпайды. Амалдың тілін алса, жүрек ұмыт қалады.
Он тоғызыншы сөз
Адам ата-анадан туғанда есті болмайды: естіп, көріп, ұстап, татып ескерсе, дүниедегі жақсы, жаманды танидыдағы, сондайдан білгені, көргені көп болған адам білімді болады. Естілердің айтқан сөздерін ескеріп жүрген кісі өзі де есті болады. Әрбір естілік
жеке өзі іске жарамайды. Сол естілерден естіп, білген
жақсы нәрселерді ескерсе, жаман дегеннен сақтанса, сонда іске жарайды, сонда адам десе болады.
Дескрипторы:
Оқулықтағы даналық сөздердің мәнін ұғынып, өмірді тануға талпынады. Оқу материалдарын оқу, зерттеу, қолдану жұмыстарымен айналысады.
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

Белсенді оқу тапсырмалары.

Сабақтың соңы Жаңа білім мен тәжірибені қолдану
Өтілген сабақтың нәтижесі туралы сұрақтар қойылады.
1.Зерттеңіз
2. Салыстырыңыз
3. Талқылаңыз
4. Суреттеңіз
5. Қолданыңыз
6. Ойыңмен байланыстыр
3-тапсырма
Болашақ ұлы ақын Абай он жасқа келгенше небір
ертегілер мен аңыздарды, батырлар жырын, ақынжыраулардың толғауларын, шешендік сөз үлгілерін
біліп, жадына сақтап қалған.Адам жас кезінде бас алмай оқып, жаттаған өлеңімен әнін ұмытпай, өміріне серік етіп өтеді. Сол себепті сен де қызығып оқитын, оқыған сайын құмарта түсетін,
түсінетін боласың.
• Өздерің жатқа білетін Абай аталарыңның
өлеңдерін ортаға салып айтыңдар.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
Оқушылар «Кемпірқосақ» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтады.

Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,
толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

Түрлі түсті
суреттері бар
журналдар,
флипчарт, желім

Оқушылар «Кемпір
қосақ» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтады.
Қосымша ақпарат
Саралау. Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? Дереккөздер: Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым
күрделі дереккөздермен жұмыс істей
алады.
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау парақтары
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен сабақжоспарымды орындап үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не
білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?
1.
2.

4 Комментариев

  1. Куралай Ответить

    Кеш жарық. Сәлематсіз бе. КМЖ өте керемет жазылған екен.
    4 сыныптың барлық 34 сағаттық КМЖ сы бар ма?
    Бар болса қанша тұрады?
    Ал күллі сыныптар 1-10 бойынша алса болады МА?
    ЖАУАБЫН БЕРІҢІЗШІ

  2. Жазира Ответить

    Саламатсыз ба? Керемет жазылған екен. Бастауыш сыныптарға толық нұсқасы барма? Қақы қанша?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *